סרומים

בשנים האחרונות הסרום זוכה לפופולאריות רבה בקרב נשים בישראל. נשים בכל גיל, מגיל עשרים ומעלה, למדו להכיר את הסרום ומקפידות להשתמש בו. לכן, הכנסנו גם סרום לקופסאות הגלוסיבוקס החדשות (וקיבלנו תגובות מדהימות). אבל מה זה בכלל סרום? והאם הוא מתאים לכל אחת?

סרום הוא תמצית מרוכזת של מגוון עשיר של חומרים פעילים בעלי מולקולה קטנה כמו ויטמינים, מינרלים, שמנים, הורמונים, תמציות של תאים, אנזימים, תמציות צמחים, חלבוני חיטה או חומצה הילארונית. בשל המולקולה הקטנה של החומרים, לסרום יש יכולת חדירה וספיגה טובה יותר לתוך שכבות העור התחתונות".

הסרום הוא מוצר טיפוח חדש יחסית והוא יצא לשוק לראשונה לפני כ-20 שנה. תעשיית הקוסמטיקה השאילה את השם סרום מעולם הרפואה, בו הסרום הוא נסיוב המופק מדם ומשתמשים בתכונותיו לריפוי והגנה. הראשונים שנתנו לתכשירי הטיפוח את השם שאלו את התכונות הוויזואליות של החומר - נוזל צמיגי שקוף.

מאז, פותחו סוגים רבים של סרומים, המותאמים לסוגי עור שונים ואשר מיועדים למטרות שונות. "המשותף לכל סוגי הסרום הוא הבסיס שלהם", "סרום תמיד יהיה על בסיס נוזל או ג'ל המורכבים ממולקולות קטנות מאוד, דבר המאפשר להחדיר במקביל מספר רב של מרכיבי טיפוח פעילים לעומק תאי העור ולהחזיר לעור את המרכיבים שאבדו לו

תפקידו של הסרום הוא קריטי בהגנה על העור. בעשור האחרון, לאור הבנה עמוקה של מנגנוני העור, פותחו סרומים בעלי השפעה עמוקה ביותר. מומלץ לנצל את יתרונות גילויים אלו ולהשתמש בכמה שיותר תכשירים פעילים, בכדי להגן על העור ולמנוע את הזדקנותו בגיל צעיר".

אז האם אנחנו יכולות להחליף את קרם הלחות בסרום?

הסרום אף פעם אינו מספיק לבדו. הוא השלב הראשון בטיפוח הפנים. סרום יעניק אפקט מתיחה וזוהר מיידי, שנוצר הודות למרכיבי סיליקון ומרכיבי מתיחה שיש בו אבל הסרום הוא בעיקר מוליך: הוא מוליך כמובן את המרכיבים שבסרום עצמו אך בנוסף מוליך טוב יותר את החומרים הפעילים במוצרי הטיפוח שתניחי עליו.

הסרום מהווה בסיס טוב לספיגת קרם הלחות הנמרח מעליו כי הוא אוגר את הלחות לשכבות העמוקות יותר של העור, הוא מספק לעור הזנה מרוכזת והשימוש בו עשוי לעכב תהליכי הזדקנות בעור, לדחות הופעת קמטוטים ולבצע הבהרה של כתמי גיל או שמש בעור.

היות והסרום מורכב ברובו מ - 95% חומר פעיל, יכולת החדירה שלו לעור והשפעתו לאורך זמן גבוהה בעשרות אחוזים מקרם לחות, מסיכה או קרם לילה. תפקידו הוא טיפול ספציפי לצורך מסוים או בעיה מסוימת. בגלל תכולתו המרוכזת של הסרום מחירו יקר יותר מתכשיר טיפוח רגיל".

איך נדע לבחור את הסרום האידיאלי בשבילנו?

בהתאם לצרכים וליעדים שלנו:

למיצוק העור וחידוד קווי המתאר של הפנים – בחרי סרום ממצק.
לטיפול משקם וחיזוק עור רפוי ויבש - בחרי סרום משקם.
אם את סובלת מכתמי פיגמנטציה וגוון עור לא אחיד – בחרי סרום המכיל חומרי הבהרה.
לקבלת אפקט מתיחה ניתן להשתמש בליפטינג סרום.
כמו כן קיים סרום המכיל מרכיבים המזכירים בפעולתם את הבוטוקס ומסייעים במילוי והחלקת הקמטים, סרום במרקם שמן המרכך את העור, סרום המיועד למריחה לפני השינה וסרומים המיועדים להגנה מפני נזקי השמש ולעור רגיש".

מאיזה גיל מומלץ להתחיל להשתמש בסרום?

השימוש בסרום מתאים לגילאי 20 ומעלה, בעיקר כאמצעי מניעתי - לתת לעור מרכיבים שיגנו עליו, יחזקו אותו וימנעו את הזדקנותו וכן ימנעו את השפעת פגעי האקלים על העור. אין ספק שמבחינת הרכיבים הקוסמטיים, זהו אחד התכשירים היעילים שקיימים עבור העור. לנשים מעל גיל 30 מומלץ להשתמש בסרום ספציפי לבוקר ובסרום ספציפי לערב, וזאת בנוסף לקרם יום ולקרם לילה".
סינון:
  • מותג
  • סוג עור
  • סוג מוצר
  • טיפוח גוף
  • סוג טיפול
x

#{title}

#{text}

#{price}