איך לבנות ציפורניים ומה שחשוב לדעת על בנייה

טיפוח כפות הידיים הוא תופעה עתיקת יומין ומהווה חלק מהותי בשגרת הטיפוח הכללית. למעשה, תמורותיה משמעותיות כל כך עד שטיפוח כף היד לא עוד פעילות נשית בלבד ויש לא מעט גברים שבוחרים להשקיע את הזמן והאנרגיה שלהם כדי לשמור על כף יד מטופחת לרבות הציפורניים שלה. טיפול בציפורניים מהווה חלק משמעותי משגרת טיפוח כף היד ובעוד שטיפוח העור כולל בעיקר רוויה בנוזלים, הימנעות משמש והקפדה על 
שימוש בקרם להזנת העור גם ברמה החיצונית. טיפוח הציפורניים לעומת זאת היא סיפור אחר.


טיפוח ותחזוקה הם עניין של שגרה יומיומית, כאשר הביקור התקופתי אצל הקוסמטיקאית ייעודו להציב רף שעלינו לשמר לאורך הזמן ועד למפגש המשותף הבא.

מכלול טיפוח הציפורניים
טיפוח הציפורניים כולל כמה היבטים ובחלוקה גסה ניתן לחלק אותו לשניים- הראשון הוא המניקור והשני הוא הפוליש. המניקור מתייחס לבסיס הציפורן, המבנה שלה, העור שעוטף אותה והמראה הכללי והטבעי שלה. הפוליש מתייחס לשכבה ששמים על הציפורן שייעודה מצד אחד לשמור עליה ומצד שני לעטר אותה. 

בשני סיווגי טיפוח הציפורניים יש טכניקות וחומרים שונים המאפשרים גיוון מסוים בשיטת העבודה ובתוצאה הסופית. תהליך בניית ציפורניים בדרך כלל כולל את שני סיווגי הטיפוח, מתחיל במניקור וממשיך לטכניקה המועדפת של ציפוי הציפורן.


בניית ציפורניים שלבי עבודה

בניית ציפורניים היא תהליך שאורך בין שעה ולעיתים יכול להגיע אף עד שעתיים, וזה בהתאם לקצב העבודה של הקוסמטיקאית, טכניקת הבנייה, תיקונים וכמובן רמת הציורים והצביעה בעבודה. בעוד שהבסיס, כלומר המניקור הוא אותו המניקור בכל טכניקות הבנייה, ולמעט מקרים בהם נשים מעדיפות לוותר על הסרת העור של הציפורן, טכניקות הבנייה הן מגוונות. 
הבנייה הקלאסית כוללת ציפורן מלאכותית, אבל בשנים האחרונות כולנו עברנו ללק ג'ל, אם כי לק ג'ל לא מתאים לכל אחת. למרות העמידות שלו, הוא לא באמת מחזיק מעמד לאורך זמן במקרים שבהם יש הרבה מגע עם מים ויש נשים שמבחינה תפעולית הג'ק מתאים להן פחות. האמת היא שזה תלוי בעיקר בטכניקת העבודה של הקוסמטיקאית, אבל ללא ספק בנייה באקריל היא בנייה עמידה יותר ויש פחות תופעות של היפרדות הלק מהציפורן. 
אמנם עבודה יסודית, הכוללת הסרה מוחלטת של כל השמנוניות מהציפורן ושטיפה שלה לאחר הסרת הלק הקודם, שיוף מעוגל של הפינות הזוויתיות מהציפורן ומריחה נכונה לצד ייבוש מספק יצמצמו את התקלות שעלולות להיווצר עם לק ג'ל, עדיין יהיו נשים שיעדיפו את המראה והמרקם של בניית ציפורניים באקריל.


איך עושים בניית ציפורניים באקריל

בניה באקריל דומה מאד באופיה לכל בנייה אחרת, אבל בשונה מלק ג'ל ציפורניים באקריל נעשות באמצעות אבקה שמתייבשת על הציפורן ומעניקה לה שכבה קשיחה יותר משכבת הלק ג'ל. כתוצאה מכך המראה של הציפוי יותר מבריק מזה של הג'ל, וגם יותר עמיד. גם ציפורניים אקריל דורשות מניקור לפני, מריחה של בסיס וסוגר וייבוש של הציפורן, ולמרות שהתוצאה די דומה הניואנסים השונים שבין אקריל לג'ל די משמעותיים.

למעשה, התהליך זהה למעט השראת חומר הציפוי עצמו האקריל נעשה כאמור באבקה כאשר אופן השראתה על הציפורן היא באמצעות מריחה או טבילה. 


בניית ציפורניים בטבילה שלבים
את הבנייה האקרילית ניתן לעשות בכמה טכניקות כאשר המרכזיות שבהן היא מריחה של האבקה במכחול או פיזור האבקה בטבילה. שלבי הביצוע מבוססים על הכנת הציפורן וסטריליזציה של האזור, מריחה של דבק על הציפורן ופיזור האבקה על הציפורן מיד לאחר מכן. פיזור האבקה נעשה על כל ציפורן בנפרד ולאחר מכן מתבצע פינוי של שאריות האבקה. בסיום הפעולה הזו הקוסמטיקאית תחזור על אותה פעולה פעם נוספת, תוך שהיא מנקה את שאריות הדבק גם מסביב לציפורן.

בחירת שיטת הציפוי לציפורן היא פונקציה של סוג הציפורן, אורח החיים והעדפה אישית. מעת לעת מומלץ לעבור אבחון הציפורן ולהתעניין באפשרויות הנוספות העומדות בפנייך אצל הקוסמטיקאית. הצרכים שלנו משתנים לאורך החיים ויכול מאד להיות שמה שהתאים עד עכשיו כבר פחות מתאים, ועכשיו יש משהו שמתאים יותר לאורח החיים והצרכים של עכשיו.

לקבלת מידע נוסף על טכניקות המניקור ולקביעת תור לטיפול אנא צרי עמנו קשר בטלפון מספר 02-6446926 ונשמח לעמוד לשירותך עם הפתרונות הטובים והמתאימים ביותר לך.
 

x

#{title}

#{text}

#{price}