מוצרי קוסמטיקה בהריון - איזה מוצרי טיפוח מומלצים בהריון?

את בהריון? מזל טוב ושפע ברכות. מדובר על תקופה מרגשת, מסעירה ומלאה בשינויים רבים ומשמעותיים שייעודם להכין אותנו לקראת השינוי הגדול מכולם- הצטרפותו של תינוק חדש למשפחה. בין כל ההכנות וההתארגנויות- זה הזמן לבנות תכנית טיפול שתלווה אותך לאורך ההיריון ויפה שעה קודם.  

עם הגוף, גם עור הפנים משתנה וגם הדרישות הבסיסיות של המערכת שלנו משתנות. למרות שבדרך כלל פעילויות שנהגנו לעשות לפני ההיריון תתאמנה גם בתקופת ההיריון- זה לא בהכרח נכון לגבי צריכה של חומרים. אמנם מריחה על העור חושפת פחות את האם והעובר ואלו הם התכשירים שאנחנו צורכות דרך הפה הדורשים מידה רבה יותר של בקרה.


מה שצריך לדעת על מוצרי טיפוח לנשים בהריון

קוסמטיקה בהריון חשובה פי כמה וזאת לאור השינויים הרבים. בנוסף לחשיבות הערך והדימוי העצמי שהטיפוח משמר, הבקרה הקוסמטולוגית חיונית כדי לבלום נזקים ופגיעות תמידיות שעשויות להיווצר במהלך ההיריון כתוצאה מהשילוב המסוכן של השינויים ההורמונליים והחשיפה לשמש הישראלית.


טיפים להתנהלות בטוחה בשגרת הטיפוח בהריון
יש כמה דברים בסיסיים שיסייעו לך להשיג את המקסימום מההשקעה שלך תוך שמירה אופטימלית על הביטחון שלך ושל העובר שלך. 

  1. מומלץ להתייעץ עם רופאת משפחה ועם הגניקולוגית/רופאת מעקב הריון בדבר המלצות והשגות מחומרים שונים ואופן השימוש בהם.
  2. השבועות הראשונים של ההיריון, כלומר הטרימסטר הראשון שלו הוא השלב הרגיש ביותר במהלך ההיריון וזה בדיוק הזמן להקפדה יתרה. בשלב הזה העובר מתחיל להתהוות והוא חשוף לסכנות יותר מבכל שלב אחר. לצד ההימנעות מאלכוהול ועישון, זה השלב שבו הכי חשוב להקפיד גם על טיב וסוג החומרים בהם עושים שימוש.
  3. הימנעות מרטינול וויטמין A-  רטינול הוא חומר שנמצא בשימוש ניכר והיתרונות שלו הם בהחלקת קמטים באופן משמעותי שלא באופן פולשני. יחד עם זאת, ויטמין A נמצא כ- טרטוגני. חומר טרטוגני הוא חומר שיוצר מומים בעובר. חשוב להבחין בין רמות שונות של חשיפה, שכן אלו מאופיינות ברמות משתנות של סיכון, ויחד עם זאת- מניעה מוחלטת מרטינול- מומלצת.
  4. חומצה סליצילית בהריון בפרט אם זו בכמויות גדולות- פחות מומלצת, וזאת משום שלמרות שלא נעשה שום מחקר רחב מספיק בנושא- יש השגות לגבי החומר ורמות הטרטוגניות שלו. זאת אומרת שבעוד ששימוש מקומי כמו למטרת הסרת איפור או טשטוש פיגמנטציה לא תהווה סיכון, שימוש בכמויות גדולות של החומצה עשוי להיות מזיק. חומצה לקטית בהריון מהווה חלופה נפלאה לחומצה הסליצילית בפעילות חידוש תאי העור.
  5. צורת הספיגה ואופן החשיפה משפיעות כאמור על רמת הסיכון, ולכן צריכה דרך הפה תמיד תיספג יותר, כך שבמידה ומדובר על חומר לא מומלץ- זו תהיה הדרך המסוכנת ביותר לחשיפה. מסכות שנשארות זמן רב על העור נספגות עמוק יותר דרך העור ומשם לזרם הדם ולכן בהינתן חומרים מסוכנים, גם המסכה תהיה מסוכנת לשימוש. מגע שטחי עם העור כמו בקרם לחות או במי פנים תהווה חשיפה מינימלית וספיגה מינימלית של החומר לגוף ולכן תהיה בעלת ההשפעה המזערית ביותר. גם פילינג היא פעילות שכדאי להימנע ממנה, בפרט תוך שימוש בחומרים שנויים במחלקות, מפאת רמת הספיגה המשמעותית שמתקיימת במהלך הטיפול. טיפולי חשמל גם הם טיפולים שמומלץ להימנע מהם במהלך ההיריון.
  6. חומצה אזלאית בהריון נחשבת לבטיחותית וידידותית. החומצה נהדרת לטיפול בפיגמנטציה ובזכות מאפייניה הייחודיים היא מתאימה גם לגווני עור כהה.
  7. גם קרם עם חומצה היאלורונית בהריון נמצא בטיחותי ולא נמצאו עדויות לסיכון.

ההתאמה של שגרת הטיפוח לתקופת ההיריון היא חשובה מאין כמוה והיא משמעותית גם אם טיפול פנים הוא לא עניין שבשגרה. מעבר להכל, זאת ההזדמנות שלך להשקיע בעצמך ולהבטיח את שלמות העור שלך גם בתקופה סוערת. לבניית תכנית טיפול להריון והתאמת התכשירים האופטימליים שישמרו עלייך במהלך ההיריון ואחריו צלצלי עוד היום 02-6446926.
x

#{title}

#{text}

#{price}