סוגי עור הפנים - אבחון עור והתאמת טיפול בהתאם לסוג עור

עור הפנים שלנו, בשונה ממרבית עור הגוף חשוף בכל שעות היום לסביבה- על כל המשתמע מכך. טיפוח והזנה יומיומית חיוניים לא רק למראה עור פנים חיוני ורענן, אלא מקטין את דרישות השיקום לאורך זמן, מאפשר מראה כללי טוב יותר ומהווה חלק אינטגראלי ממעגל הבריאות הכללי. לטיפוח עור הפנים יש משקל לא רק בתוצאה המידית, אלא בהטמעה, ביסוס ועידוד ניהול אורח חיים בריא, מאוזן ונכון יותר באופן כללי. זאת משום שכל הדברים קשורים זה בזה ומניעים זה את זה.
אבחון סוג עור הפנים הוא שלב חיוני והכרחי בניהול שגרת טיפוח נכונה. ישנם כמה סוגי עור ומה שמתאים לסוג עוד אחד עלול להיות ממש מזיק לסוג עור אחר. אבחון עור פנים אמנם ניתן לעשות באופן עצמאי, אבל אבחון מקצועי יחסוך הרבה מאד עוגמת נפש, כסף וסיכון.


סוגי עור הפנים ושגרת הטיפוח המתאימה לכל אחד מהם
קיים מגוון סוגי עור פנים אותו ניתן לחלק לפי מספר סיווגים. סוגי העור נחלקים לרמת שומניות של העור וחלוקה לפי אזורי הפנים השונים. אבחון של סוגי העור ובאם מדובר על עור פנים מעורב או הומוגני בהרכב שלו. סיווג נוסף שנעשה לעור הפנים הוא בהתאם לעובי העור עצמו. כן מתייחסים באבחון העור גם לגוון העור הן מבחינת התאמת תכשירים והן מבחינת הסבירות של הנטייה לפיגמנטציה. פיגמנטציה היא תופעה נפוצה וטורדנית, אבל אין ספק שיש נשים עם נטייה גדולה יותר לפתח אותה. חשוב לזכור שפיגמנטציה קשור באופן ישיר עם סגנון חיים, תזונה, חשיפה לשמש ושימוש בתכשירים הורמונליים וביניהם אמצעים למניעת היריון על בסיס הורמונים. חשוב לזכור שקיים כיום ריבוי של פתרונות בשוק ובמידה וקיימת פיגמנטציה חשוב להיוועץ עם הגניקולוג ולשקול יחד אפשרות להחלפת האמצעי לחלופה מתאימה יותר.


עקרונות חובה בשגרה בריאה
שגרת טיפוח נכונה מבוססת על שגרה יומית קפדנית לצד שגרה תקופתית חיונית. לצד הטיפוח היומיומי שנעשה בבית חשוב מאד להקפיד להגיע לטיפול פנים מקצועי באופן תדיר של אחת לכמה שבועות בממוצע.
לטיפול הפנים אצל קוסמטיקאית מקצועית יש ערך בלתי יסולא בפז, זאת משום שהוא מייצר חיוניות וניקוי עמוק. תהליך שמחדש תאים, מעורר את זרימת הדם והתחדשות הרקמה ובכך מעכב תהליכי התחמצנות ושומר על עור פנים חלק, נקי, בריא, רענן ומוזן.  

שגרת הטיפוח בבית מהווה תמיכה לטיפול המקצועי אצל הקוסמטיקאית ומאפשרת להאריך את תוצאותיה עד לטיפול הבא. להתאמה של התכשירים יש חשיבות גדולה בהשפעה המיטיבה. חשוב לזכור שמוצרים שלא מתאימים עשויים גם לגבות מחיר כמו ייבוש העור או סתימת הנקבוביות שלו וכיוצא באלה.

 חשוב לזכור שעם השנים העור שלנו משתנה והוא משתנה עד כדי כך שגם סוג העור עצמו עשוי להשתנות. זה קורה לאורך החיים כתוצאה משינויים הורמונליים שנובעים מהריונות וכמובן גם במסגרת שינויי הגיל. על כן אבחון העור היא לא פעולת אבחון חד פעמית וחשוב לחזור עליה תדיר, אחת לכמה שנים. כמובן שמי שמטופלת באופן קבוע אצל קוסמטיקאית קבועה נהנית מבקרה קבועה ולא צריכה לתכנן את אופי הביקורים. מי שמטופלת באופן ספורדי, כלומר ארעי- חשוב שתקפיד על ביקור למטרת אבחון העור מעת לעת. 


טיפים שעובדים לכולן
לצד החשיבות שבאבחון יש כמה דברים שחשובים לכולנו, אלה כוללים הקפדה על כמות נאותה של צריכת מים לאורך כל שעות היום. התמגנות מפני עור השמש ושימוש בקרם לחות ומקדם הגנה. שימוש בקרם עיניים ולילה והקפדה על הסרה יסודית של האיפור בסוף היום. הוספה של ויטמין E היא תוספת משמעותית של לחות לעור, והקפדה על שינה איכותית וארוכה תבטיח רעננות וזוהר ניכרים של עור הפנים.
לקביעת תור לאבחון מקצועי של עור הפנים או לקבלת טיפול קוסמטי צרי קשר עוד היום בטלפון מספר 02-6446926.
x

#{title}

#{text}

#{price}